Οι υποψήφιοι της Λαικής Συσπείρωσης στον Πειραιά

Οι υποψήφιοι δημοτικοί και διαμερισματικοί σύμβουλοι , στο δήμο Πειραιά , με τη Λαική Συσπείρωση , είναι οι εξής :

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι:

  1. Αγγελόπουλος Γιώργος, εργαζόμενος στο χρηματοπιστωτικό τομέα
  2. Βαϊτσος –Γκουτιέρες Λέστερ, φοιτητής στο τμήμα Νηπιαγωγών Πάτρας
  3. Βαλμά Ρένα, νηπιαγωγός, προϊσταμένη 29ου Νηπιαγωγείου Πειραιά
  4. Βέρρας Σπύρος, εργαζόμενος στο χρηματοπιστωτικό τομέα
  5. Γαβρίλη Αλεξάνδρα, ηθοποιός, μέλος του ΔΣ Σωματείο Ελλήνων Ηθοποιών , μέλος ΔΣ του Εθνικού Θεάτρου, μέλος ΔΣ Συλλόγου Γονέων 26ου ΔΣ Πειραιά
  6. Γεροπαναγιώτης Νάσος, εμποροϋπάλληλος, μέλος ΔΣ του ΕΚΠ, Πρόεδρος Σωματείου Εμποροϋπαλλήλων – Ιδιωτικών Υπαλλήλων Πειραιά
  7. Γκερλές Μπάμπης, φοιτητής Μαθηματικού
  8. Γολεγός Παναγιώτης, μέλος ΔΣ Παραρτήματος Συνδικάτου Οικοδόμων Πειραιά
  9. Δεληγιάννης Γιάννης, αμμοβολιστής, μέλος ΔΣ του ΕΚΠ.
  10. Δημουλέα Μαριάννα, συνταξιούχος λογίστρια
  11. Ευμορφόπουλος Κώστας, συνταξιούχος προπονητής ποδοσφαίρου
  12. Ζαμπέτα Έλσα, λογίστρια, πρόεδρος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Λογιστών
  13. Ζαρκάδα Ρούλα, νηπιαγωγός, μέλος ΔΣ Ένωσης Γονέων Ε΄ Διαμερίσματος Πειραιά
  14. Ζόγκαρη Αγγελική, δικηγόρος
  15. Καραλιώκης Πέτρος, μηχανικός Ε.Ν., μέλος ΔΣ ΠΕΜΕΝ, πρώην πρόεδρος Σπουδαστών ΑΕΝ Ασπροπύργου
  16. Καρδάση Ναταλία, εκπαιδευτικός
  17. Καεπής Νίκος, απόστρατος αξιωματικός του Λιμενικού Σώματος
  18. Καρυάτογλου Λευτέρης, συνταξιούχος εκπαιδευτικός
  19. Κάτσα Σταματίνα, συνταξιούχος
  20. Καψοκόλης Δικαίος, καθηγητής στο 8ο ΓΕΛ
  21. Κλιγκόπουλος Άγγελος, βοηθός ηλεκτρολόγου, μέλος ΔΣ Παραρτήματος Μετάλλου Πειραιά
  22. Κοκκοβιάδης Νικόλαος, πολιτικός μηχανικός
  23. Κονταξιδάκη Παναγιώτα, ιδιωτική υπάλληλος
  24. Κόντου Σοφία, γιατρός – γαστρεντερολόγος
  25. Κορωναίου Μυρσίνη, άνεργη, αντιπρόεδρος ΔΣ του γυναικείου Συλλόγου Πειραιά «Η ΠΡΟΟΔΟΣ»
  26. Κοτέας Αλέξανδρος, λογιστής, δημοτικός σύμβουλος Πειραιά
  27. Κουράκου Ματίνα, λογίστρια, πρόεδρος ΔΣ Ένωσης Γονέων Ε΄ Διαμερίσματος Πειραιά
  28. Κυζίλη Ολυμπία, δασκάλα, μέλος ΔΣ Συλλόγου Εκπ/κων Α΄βάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά «Η ΠΡΟΟΔΟΣ»
  29. Κυριακοπούλου Κυριακή, εμποροϋπάλληλος
  30. Κωνστανταράκος Γιώργος, ψυχολόγος, εργαζόμενος στην ιδιωτική εκπαίδευση.
  31. Λαμπράκης Γιώργος, συνταξιούχος ΟΤΑ, αντιπρόεδρος ΕΕΔΥΕ
  32. Λεάνης Μιχάλης, αθλητικογράφος
  33. Λεκοδημήτρης Σταύρος, ιδιωτικός υπάλληλος
  34. Λεουτσάκος Νίκος, ελεύθερος επαγγελματίας στον επισιτισμό
  35. Λιβάδης Γιώργος, βιοτέχνης, προπονητής μπάσκετ
  36. Λιβάνης Κωνσταντίνος, συνταξιούχος, μέλος ΔΣ Σωματείου Συνταξιούχων ΟΑΕΕ
  37. Μαγγανάς Ιωάννης, μηχανικός Ε.Ν., Α΄ Γενικός Γραμματέας ΠΕΜΕΝ
  38. Μάλαμας Βαγγέλης, υποψήφιος Διδάκτορας στο Πανεπιστήμιο Πειραιά και ερευνητής πληροφορικής
  39. Μαρούπας Βαγγέλης, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, Γραμματέας της Τ.Ε. Πειραιά
  40. Μεϊμαρίδου Παρασκευή, συνταξιούχος ΙΚΑ
  41. Μόφορης Γρηγόρης, μηχανικός αυτοκινήτων, πρόεδρος Συλλόγου ιδιοκτητών συνεργείων αυτοκινήτων Αττικής, πρόεδρος του προοδευτικού συλλόγου Κοκκάλας Μάνης
  42. Μπαρμπαρούσης Λευτέρης, ναυτεργάτης, Πρόεδρος Πανελλήνιας Ένωσης Κατωτέρων Πληρωμάτων Μηχανής ΕΝ «Ο ΣΤΕΦΕΝΣΩΝ»
  43. Μπεράτη Βάλια, φοιτήτρια ΠΑΔΑ, πρόεδρος ΔΣ φοιτητικού Συλλόγου ΣΕΤΠ
  44. Ξεκαλάκη Πόπη, καθηγήτρια, μέλος του προεδρείου της ΟΓΕ
  45. Πακιώτη Ελένη, συνταξιούχος
  46. Παναγόπουλος Θεόδωρος, συνταξιούχος ελεύθερος επαγγελματίας, πρόεδρος Σωματείου Συνταξιούχων ΟΑΕΕ Πειραιά
  47. Παντελάκη Ελπίδα, μέλος της ΚΕ, δημοτικός Σύμβουλος Πειραιά, Γενική γραμματέας ΕΕΔΥΕ
  48. Παπαδέα Ιωάννα, ναυτιλιακή υπάλληλος
  49. Παπαϊωαννίδης Άρης, φοιτητής στο ΠΑΔΑ, μέλος ΔΣ Φοιτητικού συλλόγου ΣΕΤΠ, πρώην πρόεδρος 15μελούς στο Μουσικό Σχολείο Πειραιά.
  50. Παπούλης Κώστας, ιδιωτικός υπάλληλος
  51. Παππά Ελένη, ψυχολόγος, υποψήφια Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Αθηνών
  52. Περάματζης Βαγγέλης, ελεύθερος επαγγελματίας, πρόεδρος του Αθλητικού Συλλόγου «Φοίνικας Αγ. Σοφιάς».
  53. Πέτρουλα Δήμητρα, συγγραφέας
  54. Πολύζου Εύα, νοσηλεύτρια στο νοσοκομείο ΜΕΤΑΞΑ
  55. Ποντικός Βασίλης, ιδιωτικός υπάλληλος – αθλητικογράφος
  56. Ποτίδης Κώστας, συνταξιούχος εκπαιδευτικός ψυκτικών
  57. Ρεΐση Μαργαρίτα, συνταξιούχος, πρόεδρος γυναίκειου συλλόγου Πειραιά «Η ΠΡΟΟΔΟΣ», μέλος ΔΣ της ΟΓΕ
  58. Ρεσβάνη Αλεξάνδρα, γιατρός -πνευμονολόγος
  59. Ρόμπας Γιάννης, δάσκαλος
  60. Σάββα Σάββας, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, πρώην πρόεδρος της ΕΛΜΕ Πειραιά
  61. Σάκαρη Φιλιώ, γραφίστρια, μέλος ΔΣ του γυναικείου συλλόγου Πειραιά « Η ΠΡΟΟΔΟΣ»
  62. Σκλαβούνη Παναγιώτα, συνταξιούχος δικηγόρος
  63. Σπηλιώπουλος Στέλιος, συνταξιούχος διαμερισματικός σύμβουλος Α΄ Δημοτικής κοινότητας Πειραιά
  64. Σταυροπούλου Έλλη, φοιτήτρια Νομικής.
  65. Στραϊκόφ Μαγδαλένα, φοιτήτρια ΠΑΠΕΙ
  66. Τζατζάνη Χρυσούλα, τραπεζοϋπάλληλος
  67. Τζέρμπου Αλεξάνδρα, ιδιωτική υπάλληλος, πρόεδρος ΔΣ Συλλόγου Γονέων 26ου ΔΣ Πειραιά
  68. Τηλιακός Θοδωρής, μηχανικός αυτοκινήτων, μέλος ΔΣ Συνδικάτου Μετάλλου Αττικής
  69. Τσαλίκη Δώρα, εμποροϋπάλληλος, φοιτήτρια φιλολογικού
  70. Τσίκλος Γιώργος, ιδιοκτήτης Φροντιστηρίου
  71. Τσουκάτου Ελεάννα, πρόεδρος του Συλλόγου ΕΤΕΠ του ΕΜΠ
  72. Χαλδούπης Βασίλης, γεωπόνος
  73. Χρυσανθίδης Μίλτος, γιατρός- πνευμονολόγος
  74. Ψαρούλης Κώστας, τελωνειακός υπάλληλος, μέλος ΔΣ Τελωνειακών Υπαλλήλων

 

Υποψήφιοι  Σύμβουλοι Α΄ Διαμερισματικής Κοινότητας:

  1. Αγαπητός Θοδωρής, εκτελωνιστής
  2. Ανδρούσου Ελένη, συνταξιούχος τραπεζοϋπάλληλος
  3. Ευσταθίου Εύη, συνταξιούχος δικηγόρος, Γραμματέας Ένωσης Συνταξιούχων Δικηγόρων Αθήνας
  4. Καλλιβίνου Ειρήνη, κοινωνική λειτουργός, ιδιωτική υπάλληλος
  5. Κολαϊτης Άκης, συνταξιούχος ΕΛΤΑ
  6. Κωνσταντινου Παναγιώτης, συνταξιούχος
  7. Λιβάδη Μαρία, συνταξιούχος, μέλος ΔΣ συνταξιούχων ΟΑΕΕ Πειραιά
  8. Μεγαλοκονόμου Ρεγγίνα, βοηθός φυσικοθεραπευτή, άνεργη
  9. Μπυρακου Αθηνα, εργαζομένη στον επισιτισμό, μέλος ΔΣ Παραρτήματος Πειραιά Συνδικάτου Επισιτισμού
  10. Νικολοπούλου Ντίνα, άνεργη
  11. Παπαδημητριου Σταύρος, ελεύθερος επαγγελματίας
  12. Παυλου Σπύρος, Πλοίαρχος ΕΝ
  13. Περδικης Παντελής, ιδιωτικός υπάλληλος
  14. Πετριδης Μιχαήλ, συνταξιούχος δημοσίου
  15. Πολλαλης Χρήστος, ναυπηγός μηχανολόγος- μηχανικός
  16. Ροδιτου Γιάννα, ιδιωτική υπάλληλος
  17. Σαρδης Νίκος, εκπαιδευτικός
  18. Σκάρου Βαγγελιώ, συνταξιούχος
  19. Σολωμου Σόνια, υπάλληλος ΕΡΤ
  20. Τζαβλακη Σοφία, συνταξιούχος δημοσίου
  21. Πολύζος Κώστας, εργαζόμενος στα ΜΜΕ
  22. Παϊπέτη – Πετράτου Βούλα, συνταξιούχος νοσοκομείου Μεταξά

 

Υποψήφιοι  Σύμβουλοι Β΄ Διαμερισματικής Κοινότητας:

  1. Γεωργοπούλου Τασία, συνταξιούχος ναυτιλιακός υπάλληλος
  2. Καλλιγιαννίδου Ζωή, άνεργη
  3. Καναβά Δήμητρα, οικιακά
  4. Κάτσας Σπύρος, άνεργος
  5. Κουράντης Σωτήρης, συνταξιούχος μηχανολόγος – μηχανικός
  6. Κωνστανταρέας Σωτήρης, εκπαιδευτικός
  7. Λιούλη Ευαγγελία, συνταξιούχος δικηγόρος
  8. Μαθιουδακη Καίτη, συνταξιούχος
  9. Μακρής Δημήτρης, οικοδόμος, μέλος ΔΣ Παραρτήματος Πειραιά του Συνδικάτου Οικοδόμων Αττικής
  10. Νικολουδάκης Γιώργος, συνταξιούχος
  11. Νταουντακης Νίκος, συνταξιούχος ΔΕΗ
  12. Παπαϊωαννου Εύα, εκπαιδευτικός
  13. Παππας Νίκος, τραπεζοϋπάλληλος
  14. Περάμαντζη Σωτήρια, ελεύθερη επαγγελματίας
  15. Σέρφου Σοφία, κοινωνική λειτουργός, γραμματέας Συνδικάτου Ιδιωτικής Υγείας Πειραιά
  16. Σκαράκης Δημήτρης, εκπαιδευτικός

Υποψήφιοι  Σύμβουλοι Γ΄ Διαμερισματικής Κοινότητας:

  1. Αμανατιδου Στέλλα, ρεφλεξολόγος
  2. Κιτρινιάρη Αγλαΐα, συνταξιούχος
  3. Κόντης Σωκράτης, ιδιωτικός υπάλληλος
  4. Μακρής Διονύσης, μουσικός
  5. Μεταξωτός Βασίλης, συνταξιούχος, διαμερισματικός σύμβουλος Γ΄ Δημοτικής κοινότητας Πειραιά
  6. Μπουφίδης Χρήστος, φοιτητής ΕΜΠ, εργαζόμενος σε ΜΚΟ
  7. Ρεσβάνη Μίνα, συνταξιούχος
  8. Ρίσβα Γιώτα, συνταξιούχος
  9. Ροδολάκης Παναγιώτης, ιδιωτικός υπάλληλος
  10. Κούβαρης Αντρέας, άνεργος
  11. Μπούτας Δημήτρης, μεταπτυχιακός φοιτητής ΕΜΠ
  12. Χατζηιγνατίου Λίτσα, συνταξιούχος

 

Υποψήφιοι  Σύμβουλοι Δ΄ Διαμερισματικής Κοινότητας:

  1. Αντύπας Μηνάς, εκπαιδευτικός, υποψήφιος Διδάκτορας Ιστορίας Πανεπιστημίου Κρήτης
  2. Ελευθεριάδου Μάχη, συνταξιούχος
  3. Καραμάνη Βούλα, συνταξιούχος
  4. Κοκκοβιάδης Δημήτρης, φοιτητής ΕΜΠ
  5. Κοκκοβιάδης Χρυσόστομος, φοιτητής ΕΜΠ
  6. Κοκορδέλης Κώστας, εργαζόμενος στο Χρηματοπιστωτικό
  7. Μπεράτη Αυγή, εργαζόμενη στις τηλεπικοινωνίες
  8. Μπούργιας Νίκος, μεταλλεργάτης
  9. Μπούτσικα Βάσω, συνταξιούχος
  10. Ξενάκης Νίκος, εμποροϋπάλληλος
  11. Πανοπούλου Βέρρα –Βίρνα, δημόσιος υπάλληλος, αντιπρόεδρος σωματείου εργαζομένων στα ασφαλιστικά ταμεία
  12. Πάντου Γιάννα, συνταξιούχος
  13. Περδίκης Θοδωρής, εκπαιδευτικός
  14. Χατζηαντωνίου Γραμματική, άνεργη
  15. Χριστόπουλος Μίλτος, γεωπόνος, εργαζόμενος στο ΕΛΓΟ- ΔΗΜΗΤΡΑ

 

Υποψήφιοι  Σύμβουλοι Ε΄ Διαμερισματικής Κοινότητας:

  1. Βαΐτσου Γεωργία, εκπαιδευτικός
  2. Βελέντζα Ελένη, ιδιωτική υπάλληλος
  3. Γαλανάκης Γιάννης, οδηγός, μέλος ΔΣ εργαζομένων στους παιδικούς σταθμούς, διαμερισματικός σύμβουλος Ε΄ Δημοτικής κοινότητας Πειραιά, πρόεδρος Επιτροπής Ειρήνης Πειραιά
  4. Γεροντής Νίκος, ξυλουργός βιοτέχνης
  5. Καρδάση Άρτεμις, ιδιωτική υπάλληλος
  6. Κρεμμύδα Κούλα, καθαρίστρια Δήμου Αθηναίων,
  7. Λαμπρόπουλος Αλέξης, οδηγός, μέλος ΔΣ εργαζομένων στους παιδικούς σταθμούς
  8. Μπάτικα Σταυρούλα, άνεργη
  9. Ξεκαλάκη Σταυρούλα, φοιτήτρια ΓΠΑ, μέλος ΔΣ Συλλόγου Φοιτητών Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών
  10. Πετρόπουλος Νίκος, αυτοαπασχολούμενος υδραυλικός,
  11. Στεβής Πιέρρος, λογιστής
  12. Στεφούδης Δημήτρης, άνεργος μεταλλεργάτης
  13. Τζιανάκης Νικόλαος, εκπαιδευτικός
  14. Τζιώτης Ηλίας, εμποροϋπάλληλος
  15. Τσιλιβάκου Ελευθερία, άνεργη
  16. Χαμπουλίδης Μιχάλης, συνταξιούχος ναυτεργάτης

Χαραλαμπής Αντώνης, λογιστής

 
 

About the author

More posts by